Trzydzieści srebrzystych kosmolotów

W pierwszej antologii zielonogórskiego komiksu znalazły się prace 15 artystów. Tematem zbioru, wydanego na jubileusz Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra, jest liczba 30. W zeszycie znalazły się historie komiksowe z różnych gatunków i każdy znajdzie tu coś dla siebie – od opowieści fantasy, po hard SF, od polskich superbohaterów po związki damsko-męskie i humorystyczny komiks kobiecy. Do udziału w projekcie udało się zaprosić najciekawszych i najbardziej znanych twórców komiksowych związanych z Zieloną Górą, wśród nich m. in. Martynę Krutulską-Krechowicz, Olafa Ciszaka, Marcina Ponomarewa, Szymona Teluka i Igora Myszkiewicza.

Ja zrealizowałem ambitny projekt, z którego jestem bardzo zadowolony. Zaprosiłem pięciu artystów, aby zilustrowali pięć odsłon kosmicznej epopei, z których każda kolejna rozgrywa się w 100 lat po poprzedniej. Tak powstała opowieść 30 srebrnych kosmolotów, najdłuższy komiks zbioru.

30

Scenariusz: Łukasz Samsonowicz, Martyna Krutulska-Krechowicz, Marek Starosta, Magda Kościańska, Edyta Piosik, Tomasz Pilarz.

Wydawca: Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

Rysunki: Łukasz Samsonowicz, Martyna Krutulska-Krechowicz, Olaf Ciszak, Sławek Sznajder, Adam Krysik, Kamil Pietruczynik, Igor Myszkiewicz, Szymon Teluk, Magda Kosciańska, Edyta Piosik, Tomasz Pilarz, Marcin Ponomarew, Kamila Wichłacz

Data wydania: 14 września 2012 r.

Objętość: 32 strony
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: Eko Xerox Recycled
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne sklepy komiksowe
Cena: 12 zł

Nakład wyczerpany.