Blog


Fantazje Zielonogórskie 2

Wczoraj w nocy (16 lipca 2012 r.) nadeszła wiadomość, że moje opowiadanie Grona życia zostało wyróżnione w 2. edycji konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie i znajdzie się w zaplanowanej na wrzesień antologii.

Dobrą wieść przesłał sekretarz konkursu Maciej Dobrowolski z Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra. Wyróżnione zostało osiem opowiadań następujących autorów: Michała Peronia, Anny Bobrowicz, Anny Hrycyszyn, Marka Starosty, Roberta Narkuna, Anny Wołosiak-Tomaszewskiej, Łukasza Szteleblaka i Adriany Siess. Zwycięzcą konkursu został Michał Organiściak opowiadaniem pt. Czarna. Nagroda główna to symboliczne 300zł, starczy na ryzę papieru do drukarki i dobre wino. Wszystkim, ze zwycięzcą na czele, serdecznie gratuluję!

Opowiadania wyżej wymienionych autorów znajdą się w tomiku (drugim z serii), który będzie miał swoją premierę w dniach 14-16 września 2012 r. podczas 26. Bachanaliów Fantastycznych.

Zwycięzców wyłoniło jury, w skład którego weszli prof. UZ dr hab. Bogdan Trocha (językoznawca, filozof i literaturoznawca, autor książek, m. in. Degradacja mitu w literaturze fantasy), Kazimierz Kielarski (wieloletni prezes ZKF Ad Astra) oraz Eugeniusz Kurzawa (redaktor i poeta, popularny dziennikarz Gazety Lubuskiej).

Organizowany już po raz drugi konkurs buduje lokalną mitologię i bibliotekę tekstów literackich, jednocześnie wspierając i promując miejscowych autorów. Na konkurs można było zgłaszać opowiadania „inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry, osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności.”

Mam wielką nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym, ilustracje do zbioru wykona Igor Myszkiewicz. Jego klimatyczne, przyprawiające o gęsią skórkę rysunki nadały pierwszemu tomikowi dodatkowy, niesamowity wymiar.

Moje opowiadanie to horror, rozgrywający się współcześnie na jednej z podzielonogórskich winnic. Jest to jak dotąd najdłuższa z moich krótkich form – dobiłem do górnego limitu konkursowego, czyli 35 tys. znaków bez spacji (około 30 stron znormalizowanego maszynopisu). Więcej na razie nie zdradzę.

Poza Bachanaliami Fantastycznymi książkę będzie można prawdopodobnie kupić w księgarniach i sklepach hobbystycznych, zaprzyjaźnionych z ZKF Ad Astra.

Kup Fantazje Zielonogórskie 2

ms_140703_fz2

Komentarze ( 0 )

    Dodaj komentarz

    Your email address will not be published. Required fields are marked *